Berloga

מאז שחזרתי לישראל בסוף אוקטובר, אני מרגיש שלא נחתי לרגע.
בשונה מבדרך כלל שאני חוזר מחו”ל שאני נכנס לתקופה של חוסר מוטיבציה ולא מטפס בכלל בחוץ החזרה הנוכחית הזו הייתה שונה, מלאה במוטיבציה והתרחשויות.
מי שקרא את הפוסט הקודם שלי (או רוצה לקרוא) על עתיד הטיפוס בארץ בטח יודע על מה אני מה אני מדבר.

מזה שנה שקומץ חברים וביניהם ולרי פרומקין מדברים על לנסות לשנות דברים  בעולם הטיפוס ולהניע דברים קדימה, אותם חברים שגרמו לי בשנה החולפת להחזיק את המקדחה מחדש ולבלט מעל 10 מסלולים חדשים במקומות שונים בארץ.
הדיבורים האלו הולידו מעשים, וככה הוקמה הברלוגה. 

ולרי פרומקין- לא רק מדבר!

רעיון הברלוגה נולד בעקבות שיחות רבות והרבה זמן אוטו בדרך למצוקים. שיחות שנסבו סביב רעיון קידום הטיפוס בארץ ומועדון המטפסים הישראלי, ובייחוד על שאלת ה-למה? למה להצטרף למועדון.
לכולנו ברור שיותר חברים יביאו יותר כסף יותר כוח וכו’ אבל אחת הטענות המרכזיות שעלו על הסיבה שמטפסים לא מצטרפים למועדון הייתה שאנשים לא מרגישים קשר או שייכות, על אחת כמה וכמה אם הם מטפסי קירות.

ולכן רצינו ליצור קהילה של חברים עם שייכות של מיקום (צפון) אשר נפגשים, מבלים, מטפסים ושיש ביניהם קשרים אישיים, מן פייסבוק מציאותי, שלא רק שיהיה להם כיף ביחד, יהיה להם כוח לחזק את קהילת הטיפוס בארץ ולהביא לשינוי משמעותי בדרך שבה מקדמים את הטיפוס בארץ.

וכך היה, התחלנו בקטן ועשינו מפגש ראשון, והיה נהדר, ועשינו מפגש שני והיה עוד יותר נהדר, ואנשים הרגישו שותפים ורוצים לתרום.

ערב ברלוגה מס 2

מפגש שלישי של הברלוגה כבר מתוכנן לאמצע דצמבר (שריינו ביומנים-15.12)

אחד הדברים הטובים בברלוגה, בקהילה, היא שיש אנשים ששותפים ועוזרים ומקדמים ביחד ואתה לא לבד במערכה.

בקיץ האחרון פתאום התבררו לי דברים שלעולם לא העליתי אותם על הדעת שאנשים חושבים ואולי ראוי לכתוב אותם פעם אחד ולהבהיר את הנושא.
מסלולים לא צומחים על הסלע פתאום.
בולטים עולים כסף.
זמן בילוט עולה כסף.
העבודה בפתיחת מסלולים היא קשה, מלוכלכת, לוקחת זמן, ומבזבזת ימי טיפוס ומנוחה.
כאשר אני (ואחרים) מבלט אני לא עובד בשכר עבור מועדון המטפסים, אני עושה זאת בהתנדבות מלאה לרווחתי ולרווחת כולם.
כאשר אתם נתקלים במסלולים לא תקינים כלומר- רנרים פסולים טבעות פסולות אוזנים שנפלו וכו’ אשמח לדעת מזה ולעזור אבל אפשר גם לקחת יוזמה ולתקן לבד או לפחות להציע עזרה, שוב אני לא עובד בזה.

אני כותב את הדברים האלו ואולי זה גם שטויות לכתוב, אבל פשוט נתקלתי בזה בשנים האחרונות, ואני רואה יותר ויותר אנשים חדשים בתחום שחושבים שזה העבודה שלי או של מישהו, ותחזוק אתרים מסלולים צריכה ונעשית על ידי מועדון המטפסים בתשלום.

פתיחת מסלולים חדשים- בזמני הפנוי

הברלוגה נותנת הזדמנות לכולם להיות שותפים, במה שהם רוצים, אם זה בלתרום כסף לפיתוח הטיפוס, אם זה בעזרה, אם בהרצאה ואם סתם בשיחת חולין, זו המטרה, כי בתור קהילה היכולות עולות, הן של הפרט והן של הקבוצה.

בתחילת בלוג זה אמרתי שלא נחתי למעט הקמת הברלוגה והקמת קהילה זו יצא לי בחודש האחרון להמשיך ולפתח את מצוקי ארצינו (וגם מצוקי ירדן אשר משמשת לנו מפלט לעיתים) ולפתוח 8 מסלולים חדשים, אחד מהם עלי באבא דיירקט בגיתה והשני הוא “Glory”  מולטי פיץ הקשה ביותר??!! בואדי ראם ירדן, שעליו אספר בבלוג הבא.

Alibaba direct
7b


photo from pitch 2 of
 “Glory”
8a+  wadi rum
מוזמנים להגיב פה או בדף הפייסבוק שלי
Ofer Blutrich  
ומוזמנים להצטרף לדף הברלוגה באתר 27 crags להתרשם מהטופואים החדשים שם להוסיף מסלולים ותמונות 
http://27crags.com/teams/the-berloga
תודה  jek eidelzon שפתח דף לקבוצה ועדכן שם הרבה מסלולים .

Comments

comments

love to hear from you